Jaki tani i dobry hosting polecacie oraz dlaczego?

06-30-2010 od admin Zostaw odpowiedź »

Dziś postanowiłem spytać się Was moi drodzy Czytelnicy bloga, jaki tani i dobry hosting Wy polecacie oraz dlaczego. Wpis ten ma służyć pomocą mniej zorientowanych w temacie czytelnikom. Proponuję więc, by podawać nazwę firmy hostingowej a po myślniku napisać – dlaczego hosting w tej firmie polecacie, dlaczego Waszym zdaniem jest dobry i zasługuje na uznanie, polecenie go innych blogierom. Możliwe, że pod wpływem Waszego wyboru powstaną nowe ciekawe wpisy o tych firmach i ich oferty na blogu.

Warto przeczytać:

Reklama
Najlepszy hosting

6 komentarzy

 1. admin pisze:

  Ja ze swojej strony mogę oczywiście polecić Hekko.pl, gdyż jest tanio i stabilnie, mój blog na WordPressie działa szybki i widzę, że zbytnio nie obciąża serwera. Korzystam już ponad rok z zadowoleniem. Oferta bogata w pakiety – łatwo przejść na większy hosting niewiele droższy cenowo. Na maile z pytaniami i problemami odpisują w miarę szybko, kiedyś chyba szybciej i w godzinach nocnych. Teraz nie mam już potrzeby do nich pisać za często – na szczęście, bo wszystko działa dobrze. Poza tym mają bardzo tanie domeny .pl i regionalne (rejestracja i przedłużenie). Sporo opinii o Hekko.pl można sobie poczytać na: http://www.webhostingtalk.pl/topic/9802-opinie-hekkopl/ oraz http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=44638.

 2. admin pisze:

  Polecam też linuxpl.com – moim zdaniem oferta lepsza i tańsza niż Hekko.pl, za te same pieniądze mamy większy hosting – powierzchnia i transfer. Tak jak w Hekko.pl nie ma ograniczeń w ilości baz danych. Też korzystam już ponad rok z ich usług i jestem zadowolony. Zawsze w miarę szybko odpisują na maile, można z nimi porozmawiać przez gadu-gadu i przez czat. Problemy zawsze są rozwiązywane, choć ich prawie nie ma – wynikają raczej z mojej nie wiedzy. Korzystałem z pakietu hostingu w10gb – 427 zł brutto na rok. Nie wykorzystywałem jednak całego transferu – 120 GB spokojnie by mi na miesiąc wystarczyło. Polecam też dlatego, że łatwo się dogadałem z Panem Bartoszem co do indywidualnej opcji hostingu – zaproponował mi 5 GB powierzchni i 120 GB transferu miesięcznie za 244 zł brutto na rok. Jest to więc dużo taniej niż 427 zł brutto. Z tego co mi wiadomo, nie pilnują też tak drastycznie obciążeń CPU jak, np. w Prohost.pl – ma to swoje plusy ale i może mieć minusy. Dodaj jeszcze, że tą samą stronę internetową na skrypcie Joomla, z przeniesieniem której nie poradzili sobie do końca w Logout.pl, w linuxpl.com przenieśli mi ją w zeszłym roku z Hekko.pl bezpłatnie i nie było żadnych problemów z jej późniejszym działaniem. Jak widać po zużywanym transferze, strona generowała spory ruch. Inne opinie o tej firmie można poczytać na forum: http://www.webhostingtalk.pl/topic/66-opinia-linuxplcom/. Ja osobiście po przeczytaniu niektórych opinii z tego forum miałem wątpliwości rok temu, czy skorzystać z oferty linuxpl – przekonała mnie wtedy cena. Dziś mogę szczerze napisać, że nie mogę uwierzyć w niektóre z tych opinii, gdyż ja jestem całkowicie zadowolony nie mam powodów, by o cokolwiek administratorów podejrzewać.

 3. admin pisze:

  Osobiście nie korzystam jeszcze z usług firmy WebH.pl ale w przyszłości na pewno skorzystam, gdyż wiem, że firma ta ma dobrą opinię. Jest droższa niż linuxpl.com. Ostatnio pisałem do nich o możliwość przeniesienia moich blogów do nich i szybko odpisali na mail, zrobiliby to bezpłatnie. Dawniej zaproponowali mi ciekawą ofertę hostingu dedykowanego. Jedynie co mnie niepokoi w ich ofercie to to, że mają tylko hosting za 61 zł brutto, 100 zł i następny aż za 350 zł. Brakuje mi tutaj oferty między 100 z 350 zł, choć z nimi pewnie można się dogadać. Opinie można poczytać pod adresem: http://www.webhostingtalk.pl/topic/9969-opinie-webhpl/

 4. admin pisze:

  Polecam też hosting w GłowaNET.pl dlatego, że Adam Głowiński był jedyną osobą na forum WebHostingTalk.pl, która chciała pomóc mi rozwiązać problemy, które wynikły z przeniesieniem strony do Logout.pl, i który wcześniej nawet mi odradzał hosting w tej firmie. Adam to też swój ziomal, z którym można sobie pogadać na przez telefon, Gadu-Gadu, dogadać się co do pakietu hostingu. Gdy strona zaczęła generować zbyt duże obciążenie CPU, sam zoptymalizował mi stronę w Joomla a gdy były jakieś problemy – pomagał. Fakt, że nie było to tak szybko jak w linuxpl.com ale jego oferta jest dużo tańsza, a na jakości – na razie nie widzę różnicy. Teraz po optymalizacji wydaje mi się nawet, że strona działa nawet szybciej niż w linuxpl.com. Dodam, że w GłowaNET.pl mamy sporo pakietów hostingowych do wyboru od najtańszego za 26 zł z serwerownią w Holandii do droższych z serwerownią w Polsce. W ofercie jest hosting SEO dla bardziej wymagających i taki MAX – serwerownia w Polsce i transfer bez limitów i duże limity obciążenia CPU. Dostępny jest też hosting za SMS. Dodatkowo polecam rejestrować i odnawiać domeny z rozszerzeniem .pl – cena rejestracji 12.20 zł brutto, przedłużenia po roku 50,02 zł – otrzymamy fakturę VAT. Twoją stronę z innego hostingu Adam przeniesie bezpłatnie. Ja osobiście korzystam z hostingu bez limitów (testuję z zadowoleniem) – Biznes 1. Za 122 zł brutto rocznie mam hosting bez ograniczeń transferu. Dlatego przeniosłem do GłowaNET.pl stronę w Joomla, którą mogłem utrzymywać w linuxpl.com za 244 brutto rocznie z 120 GB transferu miesięcznie. Jak na razie jestem bardzo zadowolony, jeśli się coś zmieni – napiszę. Opinie na forum też chyba mówią same za siebie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/21204-opinie-glowanetpl/

 5. Danielp010 pisze:

  Ja polecam hosting LinuxPL.com, sam z niego korzystam. Uważam, że ten hosting jest najlepszy przede wszystkim dla małych i początkujących stron (akurat tak jak w przypadku mojego bloga). Cena nie jest wygórowana jeśli chodzi o jakość i łatwo oraz szybko można się z nim skontaktować. To było kilka powodów, dlaczego polecam ten hosting.

 6. Daniel17 pisze:

  A ja polecę zagraniczny hosting: hosting.skyref.com Dlatego, że:
  1. Wychodzi taniej niż większość polskich np. ja mam wykupiony taki: 60GB i 1TB transferu za około 190-200zł/rok (zależy od kursu dolara.
  2. Serwery i łącza (50Gbit/s) są bardzo szybkie.
  3. Serwerownia nie jest daleko – w Niemczech i nie ma problemu z opóźnieniami.
  4. Można przystąpić do ich programu partnerskiego.

Zostaw odpowiedź