Hosting GłowaNET.pl

09-12-2010 od admin Zostaw odpowiedź »

Nazwa hostingu wzięła się od nazwiska właściciela tego hostingu – Adama Głowińskiego. Postanowiłem zaprezentować Wam ten hosting, gdyż sam z niego korzystam od niedawna z dużym zadowoleniem. Adam przeniósł mi bezpłatnie jedną z moich stron internetowych (Joomla) z linuxpl.com, która zużywała miesięcznie dużo transferu (około 90-120 GB). Od niedawna GłowaNET.pl posiada nową – zdecydowanie ładniejszą – stronę internetową i nową ofertę, która jest bardzo bogata. To prawda pod logiem “tanie serwery dla każdego” – każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie dostępny jest zwykły hosting (serwerownia w Holandii albo Polsce do wyboru), hosting SEO (dla pozycjonerów), hosting bez limitu transferu (z tego korzystam), hosting MAX – dla wymagających z dużym obciążeniem CPU bez limitu transferu. Ponadto dostępny jest hosting za SMS, hosting reseller i serwery dedykowane. Dodatkowo możemy zarejestrować tanio domeny .pl i inne – cena rejestracji domeny .pl to 10 zł netto (12,20 zł brutto) zaś odnowienia 41 zł netto (50 zł brutto).

Hosting z ulokowaną serwerownią w Holandii  jest zdecydowanie tańszy niż z serwerownią w Polsce. W obu rodzajach hostingu jest do wyboru 6 pakietów, różniących się powierzchnią dysku, limitem transferu i ilością baz danych. 6 pakietów i niewielkie różnice cenowe powodują, że swobodnie można przejść na wyższy pakiet, gdy z jakichś powodów Twój hosting stanie się “za mały”. Najtańszy hosting dostępny jest od 26,84 zł brutto na rok – Mini. W nim otrzymujemy 1 GB miejsca na dysku, 6 GB transferu miesięcznie i 3 bazy danych. Taki hosting wystarczyłby mi do utrzymania 3 blogów WordPress z niezbyt dużą odwiedzalnością. Nieco wyższy pakiet Starter za 48,80 zł brutto na rok, oferuje 2 GB miejsca z 20 GB miesięcznego limitu transferu i 5 bazami danych. Za te same pieniądze możemy kupić hosting o podobnych parametrach w linuxpl.com (serwerownia w Niemczech, brak ograniczenia w ilości baz danych). Tam jednak nie mamy tak elastycznych planów hostingu. Adam pilnuje limitów obciążenia CPU (dba o serwery i strony klientów by dobrze działały) ale też pod tym względem też nie przesadza, podczas gdy w linuxpl chyba tak bardzo na to nie zwracają uwagi. Dla niektórych do plus a dla innych minus. Najtańszy hosting w ofercie z lokalizacją serwerowni w Polsce, dostępny jest już od 42,70 zł brutto na rok (Mini), zaś nieco bogatszy za 85,40 zł brutto na rok (Starter). Parametry są takie same jak w opisanym wyżej hostingu z lokalizacją serwerowni w Holandii.

Zarejestruj swoją domenę!
WWW. 
 

Ja korzystam z hostingu bez limitów transferu – lokalizacja serwerowni w Holandii. W ofercie dostępnych jest 6 pakietów, różniących się wielkością miejsca i limitem obciążenia CPU. Trochę szkoda, że na głównej stronie oferty tego hostingu nie są podane te limity, jak przy ofercie hostingu MAX. Wiem jednak, że najtańszy hosting bez limitów transferu Biznes 1 ma limit CPU 8%, zaś Biznes 2 – 10%. Cenowo to wychodzi tak, że hosting Biznes 1  z 2 GB miejsca jest dostępny za 122 zł brutto na rok, a Biznes 2 (6 GB miejsca) za 244 zł brutto na rok. W tych hostingach nie ma ograniczenia co do ilości baz danych. Jako użytkownik hostingu bez limitów mogę szczerze napisać, że strona działa szybko i chyba szybciej niż w linuxpl.com. Ładuje się szybciej, gdyż została trochę zoptymalizowane bezpłatnie przez Adama, żeby generowała mniejsze obciążenie CPU. Jednak i tak obciąża czasami rdzeń procesora do 12%, dlatego dogadałem się z Adamem, że zapłacę za wyższy pakiet.

Polecam hosting w GłowaNET.pl bo jest dobry i tani. Nie wiem czy znajdziecie za ten pieniądze coś lepszego. Tylko GłowaNET.pl i linuxpl.com mają najlepszą cenę w stosunku do oferowanej jakości. W innych firmach może być taniej, ale czy jakość hostingu i obsługi będzie na tyle wysoka? Do Adama można napisać nawet o 3 w nocy na Gadu-Gadu, przez czat, SMS lub zadzwonić. Może też być drożej a jakość wcale nie musi być lepsza. Opinie o hostingu GłowaNET.pl możecie przeczytać pod adresem: http://www.webhostingtalk.pl/topic/21204-opinie-glowanetpl/

Limity obciążeń rdzenia CPU dla poszczególnych pakietów:

  • hosting SMS (3%);
  • hosting Mini, Starter, Starter + (5%);
  • hosting Light, Medium, High, Biznes 1 (8%);
  • hosting Biznes 2 i 3 (10%).

Warto przeczytać:

Reklama
Najlepszy hosting

Zostaw odpowiedź