Gdzie kupić tanie domeny internetowe i hosting?

06-17-2010 od admin Zostaw odpowiedź »

Rejestrując domeny internetowe zwracamy zazwyczaj uwagę na cenę rejestracji, która może w promocji wynosić mniej niż 1 zł albo ok 10 zł netto. Taka cena rejestracji domen jest oczywiście bardzo atrakcyjna. Jednak zazwyczaj jak się zapoznamy z regulaminem promocji lub cennikiem przedłużeń domen internetowych, znajdujemy pewne haczyki, jak np. uzyskanie kodu AuthInfo jest bezpłatne ale wymaga przedłużenia domeny na kolejny rok. Tymczasem przedłużenie domeny internetowej pl u tego rejestratora może kosztować już 122 zł.

Zachęcam więc przed zarejestrowaniem domeny internetowej do zapoznania się zarówno z regulaminem jak i cennikiem, szczególnie z ceną przedłużenia domen. Aktualnie najbardziej korzystna wydaje mi się rejestracja domen internetowych u rejestratorów:

1. OVH.pl

2. MasterNET.pl

3. Hekko.pl

Zarejestruj swoją domenę!
WWW. 
 

Wyżej wymienione firmy są sprawdzone przeze mnie osobiście jak również przez innych “domeniarzy”, z których pozytywnymi opiniami spotkałem się na forach internetowych. Koszt rejestracji domen w tych firmach może być nieco większy niż najatrakcyjniejsza oferta na rynku, jednak moim zdaniem warto wyłożyć kilka złotych więcej przy rejestacji, żeby potem za przedłużenie domeny zapłacić znacznie mnie. Aktualnie koszt przedłużenie domeny pl w firmie OVH.pl i MasterNET.pl wynosi ok 55 zł brutto. Jak widać różnica w cenie jest znacząca.

Jeśli zamierzamy pod naszymi domenami internetowymi postawić jakieś serwisy, może zaplecze pozycjonerskie itp. a jednocześnie zależy nam na tanim ale dobrym i sprawdzonym hostingu, to tu szczerze mogę polecić firmę Hekko. Obecna witryna Domenno.pl działa właśnie na hostingu wykupionym w firmie Hekko, dzięki temu że oferują wysokiej jakości hosting za przystępną cenę (również przedłużenia co dla mnie ważne). Ponadto bardzo szybko odpisują na maile gdy zwracam się do nich z jakimś problemem.

Warto przeczytać:

Reklama
Najlepszy hosting

9 komentarzy

 1. Michał pisze:

  A czy możesz doradzić jaki hosting powinien mieć początkujący blog? mam na myśli wielkość transferu danych, powierzchnie dyskową?

 2. admin pisze:

  Hmm… To wszystko zależy jaki to będzie blog. Jeśli na blogu będziesz umieszczał dużo zdjęć (plików), które będą często przeglądane (pobierane), to potrzebujesz hostingu, który będzie oferował większą powierzchnię dysku oraz duży transfer. Jeśli natomiast dopiero startujesz ze swoim blogiem i będzie tam przeważał raczej tekst – czyli taki typowy blog jak Domenno.pl – myślę, że w zupełności na początek wystarczy Ci 1-2 GB powierzchni i 2-5 GB transferu miesięcznie. Z czasem tego transferu może Ci jednak braknąć, to przejdziesz na większy hosting. 10-20 GB transferu miesięcznie wystarczy Ci przy rozbudowanym blogu. Ja sam mam jeden taki mały blog na hostingu w Hekko.pl ale od jakiegoś czasu nie ma w ofercie tej firmy hostingu z 2 GB transferu miesięcznie za około 25 zł brutto. Myślę, że warto rozejrzeć się po ofertach firm, które opisuję na blogu. Na pewno znajdziesz coś w ofercie w granicach do 60 zł brutto: linuxpl.com, WebH.pl i MasterNET.pl. Jeśli zamierzasz bloga rozwijać, a raczej tak – to patrz na oferty firm, w których będziesz mógł swobodnie zwiększać hosting na większy i nie będzie zbyt dużego skoku cenowego. Warto się trochę zabezpieczyć na przyszłość, chyba że umiesz i lubisz “skakać” z blogiem z hostingu na hosting.

 3. Michał pisze:

  Będzie to blog o tematyce marketingowej. Zdecydowanie więcej treści niż filmów czy zdjęć (choć chyba do każdej notki chciałbym dawać chociaż jedną fotkę) Na razie patrzyłem na ceny w hekko. Najtańszy zestaw jest za 42,70 rocznie, idzie to przeżyć ;)
  Rozumiem że jak już kupię hosting to będę miał gdzieś informacje o ruchu, (nie chodzi mi o analytics tylko o to ile hostingu mi zostaje albo np. czy niedługo nie braknie)
  Dzięki za pomoc no i wpis :)

 4. admin pisze:

  Gdzieś mi wcięło komentarz więc piszę jeszcze raz. Ja bym się zastanowił, czy nie lepiej dopłacić 6 zł i nie kupić hostingu w linuxpl.com. Masz tam 4x większy transfer. Choć linuxpl.com ma serwerownię w Niemczech i gorszy PING wg moich testów, mam wrażenie, że blogi na WordPressie działają zdecydowanie szybciej niż w Hekko.pl. Ostatnio robiłem też test szybkości ładowania się strony i wygrało linuxpl.com. Do linuxpl.com możesz napisać w razie problemów w nocy, a do Hekko już nie – od jakiegoś czasu chyba zmienili godziny pracy i na moje maile wysłane wieczorem odpisują dopiero rano. W panelu DirectAdmin będziesz miał informację o zajmowanej powierzchni i zużytym transferze, aktualizowaną najczęściej raz na dobę.

 5. admin pisze:

  Dla wiadomości Czytelników bloga najniższe ceny domen po zaktualizowaniu:
  - najtańsze domeny .pl i .eu
  - najtańsze domeny .com, .net, .info, .biz, .org
  - najtańsze domeny .tv
  - najtańsze domeny regionalne

 6. admin pisze:

  Jeśli ktoś zaczyna przygodę z blogowaniem, polecam mu zapoznać się z ofertą firmy GłowaNET.pl. Jest to tani i dobry hosting, sam z niego korzystam. W ofercie jest hosting mini za 26,84 zł brutto na rok z 1 GB powierzchni, miesięcznym limitem transferu wynoszącym 6GB. Później jak rozwiniesz swojego bloga, możesz przejść na większy hosting za 48,80 zł brutto jak w linuxpl. W ofercie GłowaNET.pl jest więcej planów hostingowych, przez co oferta jest bardziej elastyczna cenowo niż linuxpl. Dzięki temu wraz z rozwojem Twojego bloga będziesz mógł swobodnie przechodzić z czasem na coraz większy hosting. Nie będziesz wtedy obawiać się, że hosting o trochę lepszych parametrach jest dużo droższy. Polecam Ci przeczytać mój wpis i opinie o hostingu GłowaNET.pl.

 7. Mazda pisze:

  My w firmie korzystamy z domeny firmy hostit.pl, niestety dopiero po 2 latach, moja wiedza była na tyle duża abym mógł powiedzieć, że zrobiliśmy błąd. Ze współpracy z hostit jesteśmy bardzo zadowoleni, ale niestety przez fakt iż korzystamy cały czas z ich domeny mamy niejako związane ręce, po zatym jak stwierdziła firma pozycjonerska – pozycjonując swoją domenę w hostit, nie będziemy mogli jej w przyszłości przenieść adresu gdzie indziej. No cóż człowiek uczy się na błędach.

  Problem 2. Dobre adresy są już po zajmowane – nawet ta odpowiadająca naszemu profilowi :(

 8. admin pisze:

  Sprawdziłem cennik domen w firmie hostit.pl i odnowienie domeny nie jest dużo droższe niż u najtańszych rejestratorów, których ja proponuję. Może więc nie warto przenosić domeny ze względu na kilka złotych? A dlaczego nie będziecie mogli przenieść (transferować) domeny do innego rejestratora? Jeśli jest to w jakiś sposób zakazane w regulaminie, to moim zdaniem jest to ograniczenie korzystania z własnej domeny i należałoby się z tym udać do rzecznika praw konsumentów.

Zostaw odpowiedź