Jak i gdzie tanio odnowić domeny zakupione w “super promocji”

06-19-2010 od admin Zostaw odpowiedź »

Już kiedyś pisałem a w zasadzie narzekałem na drogie ceny odnowień domen u takich rejestratorów jak Home.pl, Nazwa.pl i Az.pl. Sam na początku mojej historii z domenami nabrałem się i rejestrowałem domeny u jednego z tych rejestratorów bo było tanio, bardzo tanio. Z czasem zobaczyłem jak drogie są ceny odnowień i byłem bardzo niezadowolony, dlatego teraz już nie jestem klientem tej firmy :)

Są jednak osoby, które dały się nabrać na takie “super promocje” i zarejestrowały domeny internetowe .pl za 99 groszy, 77 groszy, albo co mi tam niech będzie za 0 zł! Odnowienie takiej domeny będzie nas drogo kosztowało. O tym skąd się biorą takie a nie inne ceny domen już pisałem.

Co jednak zrobić, gdy już wpadliśmy w pułapkę i skorzystaliśmy z takiej “super promocji” (dla rejestratora)? Jak możemy najtaniej taką domenę odnowić?

Mam dla Ciebie Czytelniku dobrą wiadomość – wcale nie musisz płacić za przedłużenie domeny .pl 99 zł netto itp. Z pomocą przychodzi nam coś takiej jak opcja na domenę.

Zarejestruj swoją domenę!
WWW. 
 

Zamiast płacić ponad 100 zł za przedłużenie domeny u swojego rejestratora, zlecamy opcję na domenę w np. Dropped.pl (AfterMarket.pl), która kosztuje aktualnie 32 zł, a następnie rejestrujemy naszą domenę .pl za 12 zł. Ostatecznie wychodzi nam, że odnowiliśmy domenę za 44 zł, czyli taniej niż za najtańsze odnowienie domeny, o których ostatnio pisałem. Zgodnie z informacją z pomocy Dropped.pl, podane ceny rejestracji, odnowienia i opcji itd. są cenami brutto dla osób fizycznych i osób prowadzących działalność gospodarczą, ale niezarejestrowane jako płatnicy VAT. Natomiast dla płatników podatku VAT podane ceny w serwisie są cenami netto.

Korzystając z takiego rozwiązania, z którego czasami jesteśmy zmuszeni, musimy się liczyć z tym, że ma ono pewną wadę. Otóż nieodnowiona domena przez pewien czas będzie “wisiała w powietrzu”, czyli przejedzie w tzw. stan wyjaśniający, w którym można ją jeszcze drogo odnowić. W tym czasie nie będziemy mogli korzystać z domeny, która jeśli jest zaindeksowana w wyszukiwarce Google, może utracić swoje miejsce na wiele pozycji. Stan wyjaśniający może trwać od kilkunastu do chyba aż 30 dni.

Ja już dawno zrezygnowałem z takich “super promocji” rejestratorów i wolę zapłacić kilkanaście złotych za rejestrację domeny niż 0 zł, ale potem cieszyć się tanim odnowieniem domeny i nie mieć z tym problemów.

Warto przeczytać:

Reklama
Najlepszy hosting

1 komentarz

  1. Krzysiek pisze:

    naciołem się na home.pl… i ich durne promocje
    przeniosłem się do firmy kumpla i płace grosze

Zostaw odpowiedź