Tanie serwery VPS

06-17-2010 od admin Zostaw odpowiedź »

Możliwe, że mój serwis w przyszłości wraz ze wzrostem oglądalności i wykorzystaniem transferu, będzie musiał być przeniesiony na serwer VPS. Stąd moje zainteresowanie tanimi serwerami VPS. Przeglądając posty na forum WebHostingTalk.pl znalazłem kilka interesujących ofert firm hostingowych. Moja uwaga skupiła się na 4 firmach:

  • Logout.pl
  • SerweryDlaCiebie.pl
  • Linuxpl.com
  • BudgetVPS.pl

Cenowo najtaniej wypada oferta firmy BudgetVPS.pl, potem Linuxpl.com, następnie SerweryDlaCiebie.plLogout.pl, choć trzeba sobie to jeszcze przeanalizować dla poszczególnych pakietów jakie mogą nas zainteresować. Jako, że mam wykupione hosting w Linuxpl.com, z którego jestem zadowolony a oferta serwerów VPS jest moim zdaniem ciekawa, uwzględniłem w tym porównaniu tą firmę.

Jeśli chodzi o BudgetVPS.pl to ja się na serwer w tej firmie nie zdecyduję, gdyż wyczytałem na forum sporo opinii, że jest to raczej firma dla desperatów. Z firmą jest kiepski kontakt a gdy zaistnieje awaria – trzeba liczyć raczej na siebie. Porównano tą firmę do OVH.pl gdzie hosting jest w miarę tani na atrakcyjnym sprzęcie, ale przy gorszej jakości obsługi klienta i długim czasie reakcji podczas awarii.

Oferta Linuxpl.com jest ciekawa cenowo powiedzmy przy wykorzystywaniu transferu około 250 GB miesięcznie i może więcej, co w moim przypadku gwarantuje bezbolesne przejście z hostingu na serwer VPS. Przy takim transferze oferta Linuxpl.com wypada cenowo lepiej niż SerweryDlaCiebie.pl i Logout.pl, o ile zostanie wprowadzona wkrótce ich nowa oferta z podwójnym transferem.

Zarejestruj swoją domenę!
WWW. 
 

Porównując oferty Linuxpl.com i SerweryDlaCiebie.pl – obie firmy mają serwery zlokalizowane w Niemczech – na korzyść tej drugiej firmy przemawia większy miesięczny limit transferu. Dowiedziałem się, że w Linuxpl.com serwery VPS są administrowane przez administratorów tej firmy, tak samo jak serwery z serii Managed w SerweryDlaCiebie.pl. Za Linuxpl.com przemawia pomoc dostępna 24h/dobę. W SerweryDlaCiebie.pl pomoc jest dostępna codziennie od godziny 7 do 24, można zamówić serwer na 1 miesiąc i go przetestować. Regulamin jest dostępny pod adresem:http://serwerydlaciebie.pl/SerweryDlaCiebie_Regulamin.pdf

W Logout.pl serwer VPS z transferem miesięcznym około 200-250 GB kosztuje miesięcznie brutto 117 zł (VPS Serwer – Plan 4), gdzie serwer Managed VPS Pro X4 w SerweryDlaCiebie.pl z miesięcznym transferem 5.000 GB kosztuje dla osoby prywatnej 105,90 zł brutto.

Porównanie mocy poszczególnych serwerów należy dokonać indywidualnie. Możliwe, że Ty znasz się na zarządzaniu serwerami VPS – wówczas oferta cenowa może wyglądać trochę inaczej.

Warto przeczytać:

Reklama
Najlepszy hosting

Zostaw odpowiedź