Domeny globalne niższego poziomu

06-17-2010 od admin Zostaw odpowiedź »

Domeny globalne niższego poziomu to: .INFO, .NET, .BIZ, .ORG. Zostały one stworzone w celu usystematyzowania stron internetowych w sieci, przyporządkowując nazwę działalności do odpowiedniego rozszerzenia.

Chcąc zarejestrować taką domenę powinniśmy kierować się intuicją i dopasowaniem rozszerzenia do treści strony internetowej. Domena .info jest najlepszym rozwiązaniem dla stron informacyjnych, domena .org została stworzona dla różnych organizacji. Domenę z końcówką .net proponowałbym wykorzystać dla stron o tematyce internetowej.

Nie wskazane jest rejestrowanie wyłącznie domeny funkcjonalnej niższego poziomu jako głównej domeny dla prowadzonej działalności, jedynie jako alternatywny adres lub do dalszej odsprzedaży – w tym przypadku najlepiej jest by domeny zawierały słowa kluczowe. Ponadto domeny tego typu świetnie nadają się na fora internetowe i prywatne strony, gdyż jest jeszcze sporo wolnych i wartościowych nazw, które można wykorzystać.

Zarejestruj swoją domenę!
WWW. 
 

Choć każdą domenę można odpowiednio wypozycjonować, niektórzy pozycjonerzy są zdania, że domeny funkcjonalne niższego rzędu jak sama nazwa wskazuję, same w sobie bez działań z ich strony zajmą niższą pozycję w wyszukiwarce niż domena .pl. Ponadto wiele stron spamerskich jest postawionych właśnie na stronach pod domenami funkcjonalnymi co google najprawdopodobniej uwzględnia w wynikach wyszukiwania.

Warto przeczytać:

Reklama
Najlepszy hosting

Zostaw odpowiedź