Tani i dobry hosting SEO

07-19-2010 od admin Zostaw odpowiedź »

Ostatnio przeglądałem się ofertom firm hostingowym pod względem najlepszego hostingu SEO, czyli hostingu dla pozycjonerów, budujących swoje zaplecze pozycjonerskie w postaci chociażby precli. W celu zasięgnięcia informacji udałem się na forum.optymalizacja.com, żeby poznać opinie samych pozycjonerów. Hosting SEO powinien być oczywiście tani, stabilny, oferujący jak najwięcej adresów IP z możliwe jak największą powierzchnią i limitem transferu. Na forum padały nazwy różnych firm, niekiedy firm z USA. Duzi pozycjonerzy zapewne skorzystają z innych rozwiązań i zakupią swój serwer z dużą liczbą dodatkowych IP. Mnie natomiast interesuje mały (choć może i nie tak mały) tani hosting SEO, wystarczający do pozycjonowania kilku stron internetowych. Wśród forumowiczów w/w forum sporo było opinii pozytywnych i polecających hosting SEO w neteasy.pl oraz OmniHost.pl. Przyjrzałem się ofercie tych firm i tak jak na forum bardziej spodobała mi się oferta firmy neteasy.pl. Obie firmy oferują najtańszy hosting SEO za około 100 zł brutto na rok, jednakże oferta neteasy.pl dla bardziej wymagających jest bogatsza.

Za 100 zł brutto w ofercie OmniHost.pl otrzymujemy hosting SEO z 10 adresami IP, 4GB powierzchni dyskowej, 40GB miesięcznego limitem transferu przy dopuszczalnym obciążeniu serwera 3%. W ofercie tej firmy dostępny jest jeszcze hosting SEO+ za 130 zł brutto rocznie i hosting SEO++ za 150 zł brutto rocznie, oferujący tylko większą przestrzeń dyskową i limit transferu, bez dodatkowych adresów IP wliczonych w cenę. Szczegółowy cennik i parametry hostingu można porównać pod adresem: http://www.omnihost.pl/serwery-seo.html

Zarejestruj swoją domenę!
WWW. 
 

Natomiast oferta taniego hostingu SEO w firmie neteasy.pl prezentuje się moim zdaniem lepiej. Choć  za 96,38 zł brutto rocznie, otrzymujemy hosting net.easy SEO small z 8 adresami IP, przestrzenią dyskową 2 GB i miesięcznym limitem transferu 20 GB, czyli otrzymujemy mniej niż w ofercie firmy OmniHost.pl, to bardziej wymagający znajdą jeszcze dwie bogatsze w adresy IP oferty hostingu. Dostępny  jest jeszcze hosting:

 • net.easy SEO mediu – 16 adresów IP, 4 GB powierzchni dyskowej  i 40 GB miesięcznie transferu za 181,78 zł brutto rocznie;
 • net.easy SEO large – 24 adresy IP, 6 GB powierzchni dyskowej i 60 GB miesięcznie transferu za 279,38 zł brutto rocznie.

Szczegółowy cennik i parametry hostingu dostępne są pod adresem: http://neteasy.pl/pakiety_seo.html

Mi z powodzeniem wystarczy najtańszy hosting SEO, z którego najprawdopodobniej już wkrótce skorzystam i przetestuję. Skłaniam się bardziej ku ofercie firmy neteasy.pl, gdyż mam lepszą możliwość w późniejszym czasie rozbudowy mojego zaplecza a przy tym spotkałem się z większą ilością pozytywnych opinii na forum internetowym.

Warto przeczytać:

Reklama
Najlepszy hosting

11 komentarzy

 1. admin pisze:

  Z tego co jeszcze ostatnio wyczytałem na forum PiO, można przyjrzeć się ofertom hostingu SEO w firmach:
  - szybki-serwer.pl – oferują hosting minimini za 15 zł, można sobie kupić kilka takich kont na innych adresach IP;
  - iSwift.pl;
  - ionic.pl – niestety nigdzie nie znalazłem ceny tego hostingu, w ofercie nawet 100 adresów IP;
  - lokoz.info – droższy hosting z 64 adresami IP ale za to bardzo polecany na forum PiO;
  - GłowaNET.pl – droższy hosting SEO z większą liczbą adresów IP (10, 50 i 100), atrakcyjne inne pakiety hostingowe, opinie o hostingu w tej firmie można przeczytać na forum internetowym pod adresem: http://www.webhostingtalk.pl/topic/21204-opinie-glowanetpl/

 2. ArtSEO pisze:

  Warto jeszcze zainteresować się hostingiem SEO firmy hoseo.pl – nie tak drogo, jeżeli by patrzeć na parametry.

 3. Owad pisze:

  A co myślicie o ofercie firmy SEOlite.pl? 36 IP, 2 GB powierzchni i 15 GB transferu miesięcznie za 19 zł mies. z VAT. Czy ktoś korzystał z tego hostingu? Jakie doświadczenia?

 4. sajfaj pisze:

  Ja mam konto w seolite.pl i jak za taką cenę to lata zaj*****.

 5. admin pisze:

  Hosting SEOLite.pl jest prowadzony przez Lokoz.info.

 6. milok pisze:

  Gdzieś ostatnio obiła mi się oferta seo serwera od dropped.pl, ale to była chyba jakaś promocja czasowa bo już tego nie widzę. Oczywiście nie ma bo potrzebuje :-)

 7. whatever pisze:

  nie polecam neteasy, error 500 przy czymkolwiek

 8. karczycho pisze:

  a ja wrecz przeciwnie, jestem bardzo zadowolony z neteasy.pl

 9. jaro pisze:

  Potwierdzam nie kupujcie Neteasy – non stop PADY

 10. marek99 pisze:

  przetestowalem na razie iswift, omnihost i neteasy i jak dla mnie neteasy oferuje najlepsza stabilnosc (jak na konto seo). moze trafiliscie na jakas przeciazona maszyne czy cos..

 11. Kewin pisze:

  Ostatnio także firm linuxpl.com zaoferowała hosting seo. Osobiście jeszcze nie testowałem ale oferta wydaje się ciekawa a jak na linuxpl przystało,jakość będzie zapewne bardzo dobra. Aktualnie w promocji można kupić hosting za 221,40 zł brutto (rocznie), w którym otrzymujemy aż 50 adresów IP, 10 GB pojemności i 100 GB transferu miesięcznie. Czy ktoś z Was już używa? Jakie wrażenia?

Zostaw odpowiedź