Milion domen .pl w sieci

06-17-2010 od admin Zostaw odpowiedź »

Sieć nad Wisłą zagęszcza się

Polska znalazła się w gronie domenowych milionerów – poinformował serwis Domeny.pl. Dołączyliśmy do grona 16 krajów, w których liczba narodowych adresów www przekroczyła jeden milion rejestracji. Milionową zarejestrowaną domeną w naszym kraju była galeria.radom.pl. Jest to domena mniej typowa, gdyż większość rejestracji dotyczy domen .pl, ok. 20 procent dotyczy .com.pl, natomiast domeny regionalne są rzadkością.

Z danych NASK wynika, że dotychczas Polacy najczęściej wybierali domeny z rozszerzeniem .pl (668 tys.), com.pl (196 tys.), net.pl (23 tys.) i waw.pl (16.5 tys.).

Nasi sąsiedzi Niemcy dorobili się już ponad 12 milionów adresów narodowych .de.

Domena .pl została ustanowiona w 1990 roku. Pierwszą polską domenę według nieoficjalnych informacji zarejestrowano rok później. Gwałtowny wzrost liczby domen internetowych w naszym kraju nastąpił w ostatnich 3-4 latach, spowodowany faktem dołączenia Polski do najszybciej rozwijających się technologicznie państw Europy.

Pod koniec 2005 r. było zarejestrowanych około 370 tys. domen .pl. W grudniu 2006 r. liczba ta przekroczyła 500 tys, zaś rok później 760 tys.
Domeny mają już 20 lat

Domeny internetowe istnieją już ponad 20 lat. System nazw domenowych (DNS – Domain Name System) został utworzony w 1984 r. za sprawą dwóch amerykańskich naukowców – Jona Postela i Paula Mockapetrisa.

Następnego roku rozpoczęła się rejestracja domen najwyższego poziomu (ang. gTLD – generic Top Level Domains), takich jak .com, .edu i .gov. W kwietniu 1985 r. zarejestrowane zostały pierwsze adresy z rozszerzeniem .edu, w czerwcu z .gov, a miesiąc później pojawiła się pierwsza domena .org.

Na początku najbardziej popularną domeną była .edu, która dziś stanowi bardzo drobną cząstkę światowej przestrzeni nazw domenowych.

Dobry biznes

Zarejestruj swoją domenę!
WWW. 
 

Domain Parking – umożliwia nam uzyskiwanie korzyści za każde kliknięcie w adres, który dzięki zaparkowanej domenie, wyświetla się użytkownikowi Internetu.

Domain Dropcatching – monitorowanie rynku domen internetowych pod kątem prób przechwycenia atrakcyjnych nazw, które zostały z różnych względów „uwolnione”.

Domena staje się aktualnie miejscem w wirtualnym świecie, w którym można ulokować portalowy e-biznes, bądź można już wynająć, sprzedać lub kupić, a koszty jej utrzymania są coraz niższe.

Rynek wtórny domen nieustannie rośnie, a w ślad za tym pojawiają się coraz to nowe sposoby zarabiania na domenach internetowych. Codziennością są aukcje domen i giełdy domen. Na domenach możemy zarobić korzystając z różnorodnych serwisów internetowych.

Warto przeczytać:

Reklama
Najlepszy hosting

Zostaw odpowiedź