Domeny internetowe

06-11-2009 od admin Zostaw odpowiedź »

Domeny internetowe to adresy stron internetowych tak samo ważne jak adresy pocztowe czy numery telefonów, które identyfikują firmy w Internecie. Wraz z rozwojem globalnej sieci i wzrostem liczby stron internetowych pojawiła się potrzeba stworzenia i zastosowania domen internetowych.

Domeny możemy podzielić na domeny globalne i domeny krajowe. Do tych pierwszych należą: com, net, biz, info, org, edu, gov, mil, int. Domeny krajowe charakteryzują się dwuliterową końcówką oznaczającą nazwę Państwa jak np.: pl – Polska, de – Niemcy, jp – Japonia. Dzięki powyższemu podziałowi domen możemy się zorientować w jakim państwie działa dana instytucja oraz czym się zajmuje.

Nadzór nad całym systemem domen internetowych z całego świata sprawuje organizacja „Internic”.

Zarejestruj swoją domenę!
WWW. 
 

W Polsce rejestracji domen internetowych z końcówką pl możemy dokonać na stronie internetowej firmy Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa Sp. z o.o. (NASK) - www.dns.pl. Jest to jedyna instytucja uprawniona do rejestracji polskich domen, pozostałe firmy są jedynie pośrednikami. Firmy pośredniczące w rejestracji i sprzedaży domen wraz z ich obsługiwaną ilością znajdziemy na stronie www.top100.pl.

Warto przeczytać:

Reklama
Najlepszy hosting

Zostaw odpowiedź