Tani hosing www z dużym transferem

06-17-2010 od admin Zostaw odpowiedź »

Wraz z rozwojem jednej z moich stron internetowych hostingowanej w linuxpl.com, a tym samym większym zużyciem miesięcznego transferu, zacząłem się rozglądać za tanim hostingiem z dużym transferem. Moja strona jest wykonana na skrypcie joomla, który tak samo chyba jak skrypt blogowy WordPress – uznawany jest za dość wymagający przy większej oglądalności strony, zużywający zasoby procesora serwera itp. W związku z całą sytuacją i przewidywanym zużyciem miesięcznym transferu na poziomie 200-250 GB po kilku miesiącach, zaproponowano mi w kilku firmach hostingowych wybór serwera VPS a w jednej hosting dedykowany – jako że się nie znam na administrowaniu serwerem VPS. Generalnie przy wykorzystywaniu miesięcznie tak dużego transferu robi się problem, bo albo nie ma już do wyboru hostingu tylko serwer VPS albo i cena jest duża a nawet bardzo duża. Czasami też bywa tak, że przejście z hostingu www na VPS może powodować duży skok cenowy.

Zanim wybrałem firmy hostingujące, opisałem moją sytuację na forum poświęconym tematyce hostinguhttp://www.webhostingtalk.pl/. Warto tam zerknąć przed wyborem hostingu, szczególnie gdy się zastanawiam na wyborem jakiejś firmy, chcemy poznać opinie innych użytkowników o danym hostingu. Na stronie http://hostranking.pl/również można poczytać opinie o hostingu i poznać oceny.

Firmy, które mi wówczas polecono i uznałem za godne uwagi po zapoznaniu się z ofertą i opiniami na forum to: WebH.pl, Prohost.pl, dhosting.pl. Od siebie mogę dodać, że do porównania wziąłem też pod uwagę linuxpl.com, OVH.pl oraz WEBD.pl. Opinii o tych dwóch ostatnich firmach za dużo nie czytałem.

Porównanie firm i pakietów hostingowych prezentuje się następująco:

Firma Hosting Transfer mies. Pojemność Cena brutto Cena brutto za 1GB transferu w pakiecie
linuxpl.com w5gb 90 GB 10000 MB 231,80 zł 0,21 zł
linuxpl.com w10gb 160 GB 20000 MB 427,00 zł 0,22 zł
WEBD.pl WEBD Extra 100 GB 20 GB 299,90 zł 0,25 zł
WEBD.pl WEBD Extra pro 250 GB 50 GB 749,90 zł 0,25 zł
OVH.pl Personal 500 GB 25 GB 117,00 zł 0,020 zł
OVH.pl PRO 1 TB 100 GB 292,56 zł 0,024 zł
OVH.pl Business 2 TB 250 GB 585,60 zł 0,024 zł
OVH.pl Premium 5 TB 500 GB 1171,20 zł 0,020 zł
WebH.pl Premium 92 GB 12 GB 350,00 zł 0,32 zł
Prohost.pl Plan Medium Biznes 83 GB 5 GB 244,00 zł 0,25 zł
Prohost.pl Plan Platinium Biznes 200 GB 10 GB 366,00 zł 0,15 zł
Prohost.pl Plan Max Biznes 200 GB 20 GB 732,00 zł 0,31 zł
dhosting.pl Enterprise 83 GB 12 GB 1449,36 zł 1,46 zł!

Patrząc na powyższe porównanie należy uwzględnić kilka rzeczy:

1.       Transfer w OVH.pl jest naprawdę tani i kusi nawet mnie ale przy wymagającym skrypcie trzeba wykupić serwer SQL, który jest dostępny w największym pakiecie, więc może się zdarzyć tak, że będziemy musieli skorzystać z największego pakietu a transferu nie będziemy w stanie wykorzystać; spotkałem się z opiniami o firmie OVH.pl na forum, że jak coś się stanie to trzeba długo czekać na reakcję z ich strony; serwery umiejscowione są podobne we Francji (francuska firma).

Zarejestruj swoją domenę!
WWW. 
 

2.       O firmie linuxpl.com wyczytałem sporo burzliwych opinii choć sam nie mogę narzekać, jestem bardzo zadowolony, gdyby tylko były większe pakiety transferu w hostingu to nie byłoby tego porównania i nie miał bym się nad czym zastanawiać; jeśli moja strona jest taka wymagająca i zużywa mocno zasoby procesora serwera, to od adminów linuxpl.com nie dostałem żadnej uwagi, że mam się wynosić gdzie indziej albo wykupić droższy hosting jak to się podobno dzieje w home.pl i nazwa.pl; serwery w linuxpl.com umiejscowione są w Niemczech; obsługa 24h/dobę.

3.       Hosting w WEBD.pl należy sprawdzić samemu, poczytać opinie itp..

4.       Hosting w WebH.pl kończy się tylko na 92 GB miesięcznie, warto się tam już rozejrzeć po serwerach VPS albo porozmawiać z adminami, może zaproponują tak jak mi hosting dedykowany za 100 zł mies. brutto z przyzwoitym pakietem transferu 250 GB; na forum spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami o hostingu w tej firmie, dlatego ją uwzględniłem; obsługa w razie awarii 24h/dobę a serwery umiejscowione podobno w Polsce.

5.       Prohost.pl jest podobno dobrą firmą, spotkałem się też z wieloma pozytywnymi opiniami ale też z negatywnymi – narzekającymi na komunikaty o zbytnim obciążeniu procesora; w pakiecie Plan Platinium Biznes obciążenie CPU wynosi 5% a w pakiecie Plan Max Biznes – 10%, stąd taka różnica w cenie przy tych samych parametrach; pytałem ich czy przenieśliby mi stronę z obecnego hostingu – odmówili w przeciwieństwie do linuxpl.com i WebH.pl, choć może to i dobrze bo w internecie natrafiłem na opinie o odsprzedaży baz danych itp.; serwery umiejscowione podobno w Polsce.

6.       dhosting.pl – polecano mi tą firmę jako, że dobra, można się dogadać, serwery w Polsce, szybka i skuteczna reakcja na problem 24h/dobę, możliwe że tak jest ale cenowo wychodzi to dla mnie o wiele za drogo; zaproponowano mi serwer Managed VPS – prawie 182 zł brutto mies. gdzie w WebH.pl zaproponowało hosting dedykowany za 100 zł brutto.
Teraz po tym podsumowaniu jestem bardziej przygotowany do wyboru odpowiedniego pakietu hostingowego dla mojej strony. Gdyby transfer w hostingu albo sam hosting okazał się za słaby dla mojej strony internetowej, patrzyłem pod kątem przejścia w danej firmie na serwer VPS oraz jego cenę. Sądziłem, że w linuxpl.com jest drogo a okazało się, że wcale aż tak drogo nie jest. Więc gdyby hosting w linuxpl.com w10gb (160 GB transferu) nie był wystarczający, mógłbym przejść u nich na VPS2 za 79,30 zł brutto mies. – to jest taniej niż zaproponowano mi hosting dedykowany w WebH.pl z transferem mies. 250 GB za 100 zł brutto. Kwestia czy w linuxpl.com ustawią mi serwer VPS i będą go obsługiwać za free jakby coś zepsuło, tak żebym się nie musiał niczym zajmować jak przy hostingu dedykowanym w WebH.pl? Jak się patrzy na parametry i ceny serwerów VPS w WebH.pl to i linuxpl.com – ceny są zbliżone. VPS Medium w WebH.pl z 200 GB transferu mies. jest dostępny za 59,90 zł brutto.

Do WEBD.pl nie opłaca mi się przechodzić, bo za ich hosting z transferem mies. 250 GB wydam prawie tyle co na VPS2 w linuxpl.com. Na ich stronie nie znalazłem serwerów VPS tylko serwer WEBD Reseller PRO z 250 GB transferu mies. za 89,99 zł brutto, ale to chyba nie jest to samo co serwer VPS.

Plan Platinium Biznes w Prohost.pl jest kuszący, ale dopuszczalne obciążenie procesora w tym pakiecie wynosi zaledwie 5%, gdybym musiał przejść na wyższy plan – zapłacę 732 zł brutto za hosting. Za niewiele więcej mogę mieć już serwer VPS. Przejście na VPS Medium z 250 GB transferu miesięcznie to koszt miesięczny 244 zł, czyli już sporo drożej niż w linuxpl.com i WebH.pl.

Hosting w dhosting.pl chyba odpada – jest za drogi, można by się zastanowić nad VPSem ale i ten wypada drogo.

Hosting w OVH.pl wygląda bardzo korzystnie i na razie jest jeszcze dla mnie wielką zagadką – muszę mu się bardziej przyjrzeć i poznać opinie użytkowników a także ich serwerom RPS.

Opinie o WEBD.pl: http://www.webhostingtalk.pl/topic/101-opinie-webdpl/

Opinie o OVH.pl: http://www.webhostingtalk.pl/topic/2133-opinie-ovhpl/ oraz pozytywnehttp://www.webhostingtalk.pl/topic/18526-ovh-pozytywne-opinie/

Warto przeczytać:

Reklama
Najlepszy hosting

2 komentarzy

  1. admin pisze:

    Niedawno opisałem dobry i tani hosting bez limitów transferu. Polecam przeczytać wpis i opinie.

  2. Wilk pisze:

    “3. Hosting w WEBD.pl należy sprawdzić samemu, poczytać opinie itp..” – albo tylko poczytać opinie, będzie szybciej.

Zostaw odpowiedź