Hosting Linuxpl.com

06-17-2010 od admin Zostaw odpowiedź »

Z usług hostingowych w firmie Hekko.pl jestem jak najbardziej zadowolony. Ucząc się jednak tworzyć strony internetowe w joomla, stworzyłem stronę na której jest umieszczone sporo zdjęć, przeglądanych przez użytkowników. Dlatego potrzebowałem hostingu wysokiej jakości za przystępną cenę, oferującego duży transfer. W Hekko.pl jakoś nie specjalnie znalazłem mały pakiet z dużym transferem. Próbowałem z nimi wynegocjować taki pakiet, jednak cena jaką mi zaoferowano była w granicach ponad 70 zł. Postanowiłem poszukać jeszcze gdzieś indziej, żeby porównać oferty. Ktoś na jakimś forum poradził mi tani hosting linuxpl.com. Znalazłem tam ciekawy pakiet 2.000 MB powierzchni dyskowej i miesięczny transfer 20GB, który jak dla mnie był w sam raz. Dodatkowo dowolna ilość baz MySQL. Koszt takiego pakietu to 48,80 zł brutto.

Linuxpl.com nie była dla mnie znaną i sprawdzoną firmą, poszukałem więc opinii o ich usługach w sieci. Trafiłem wówczas na fora internetowe z wieloma negatywnymi jak i pozytywnymi opiniami. Zmieszany tymi negatywnymi szukałem dalej, ale w podobnej cenie nie znalazłem lepszej oferty. Uptime ich serwera, czyli nieprzerwana bezawaryjna praca wynosiła ok. 300 dni. Zachęcony tym postanowiłem zaryzykować o ile przeniosą mi moją stronę z bazą danych do siebie, co uczynili szybko, bezpłatnie i od ręki ale po opłaceniu hostingu. Teraz moja strona działa chyba nawet troszkę szybciej niż w Hekko.pl. Z hostingu jestem bardzo zadowolony i polecam go wszystkim. Jeśli się coś zmieni w tej kwestii to oczywiście poinformuję Was o tym na mojej stronce. Zachęcam do skorzystania z 7-dniowego okresu próbnego. Widzę też, że na stronie jest aktualnie promocja, 3 miesiące gratis dla tych, którzy przejdą z innej firmy hostingowej.

Zarejestruj swoją domenę!
WWW. 
 

Opinie o hostingu w linuxpl.com: http://www.webhostingtalk.pl/topic/66-opinia-linuxplcom/

Warto przeczytać:

Reklama
Najlepszy hosting

3 komentarzy

 1. MF pisze:

  Witam….
  Część naszych działań stoi na hostingu Linuxpl.com i tak jak twierdziłeś – nie sią źli.
  Jest tylko jedna mała sprawa i nieścisłość.
  Ich uptime nie jest wcale aż taki jak prezentuje ich strona (chyba że jest to uptime serwera na której znajduje się strona linuxpl.com a to nie jest ten sam na którym znajdują się wszystkie inne strony u nich hostowane). Skąd to wiem – stąd że podczas ponad półrocznego korzystania z ich usług serwer kleknął już dwa razy. Co zaowocowało kilkugodzninnym oflinem dla stron. W pierwszym przypadku było to +/- 10-12 godzin (noc i poranek) a w drugim przypadku (4 dni temu) +/- 6 godzin.
  Na moje pytanie czy w związku z awarią serwerwa zostanie zmieniona informacja na temat uptime serwera usłyszałem wiele mówiące i wyczerpujące temat: NIE! (tak brzmiała całość odpowiedzi od linuxpl.com).
  Mimo tych wpadek jednak stwierdzam że ich reakcje i chęc pomocy w razie problemów (oczywiście jest to tez uzależnone od konkretnego konsultanta i jego nastroju) jest dość szybka i rzetelna.
  Wiec ogolnie + dla hostingu, ale uptime jest lekko naciągany.

 2. fgfg pisze:

  za 50 zł to mały transfer, konkurencja za 30 zł dała mi 120 Gb/miesiąc :) i zmieniłem hosting

 3. admin pisze:

  Jaką konkurencję masz na myśli?

Zostaw odpowiedź